KIC Raw Materials

Konsorcjum Wspólnoty Wiedzy i Innowacji KIC Raw Materials (KIC – Knowledge and Innovation Community) w obszarze surowców, powołane przez Europejski Instytut Technologiczny (EIT), w grudniu 2014 roku.
Wspólnota Wiedzy i Innowacji KIC Raw Materials zintegruje i wzmocni potencjał innowacyjności w sektorze surowców poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań, produktów i usług na rzecz zrównoważonegow poszukiwania, wydobywania, przetwarzania i recyklingu zasobów naturalnych.
Do priorytetowych działań, które KIC Raw Materials zamierza zrealizować do 2018 r. należy: wsparcie oraz rozwój 40 technologii, stworzenie 16 start-upów, wykształcenie ponad 1000 magistrów oraz doktorów, a do 2022 r. – skomercjalizowanie 70 patentów. Przewidywany roczny budżet projektu po fazie wstępnej będzie wynosić 120 mln euro. Jest to działalność wieloletnia.
Konsorcjum KIC „RawMat” zostało utworzone przez ponad 100 partnerów z 21 krajów Unii Europejskiej, którzy reprezentują najważniejsze uniwersytety techniczne, instytuty naukowo-badawcze oraz strategiczne przedsiębiorstwa (m.in. KGHM)