nauka

Działalność naukowo-badawcza Pracowników Wydziału Geodezji Górniczej
i Inżynierii Środowiska

Wydział posiada duże zaplecze naukowo-badawcze, które pozwala na realizacje projektów związanych z wieloma dziedzinami nauk. W szczególności:
- bardzo dobrze wyposażone instrumentaria (także w Katedrach) z różnorodnym sprzętem pomiarowym,
- stacje do pomiarów fotogrametrycznych,
- stację permanentną GPS.

Na Wydziale znajduje się Geodezyjne Laboratorium Metrologiczne.

Katedra Kształtowania i Ochrony Środowiska posiada laboratoria:
- naukowe: Laboratorium Pomiarów Wielkości Emisji, Laboratorium Fizyki i Chemii Gleb oraz Laboratorium Uzdatniania Wody,
- naukowo-dydaktyczne: Laboratorium Analiz Wielkości Cząstek, Laboratorium Spektrofotometrii Absorpcji Atomowej i Chromatografii Gazowej, Laboratorium Chemii Gleb i Roślin oraz Pracownia Monitoringu Zanieczyszczeń Powietrza.

Pracownicy Wydziału to w większości osoby zatrudnione na stanowiskach naukowo-dydaktycznych, które publikują kilkaset różnorodnych pozycji naukowych rocznie, w tym monografii. Biorą także czynny udział w konferencjach naukowych (krajowych i zagranicznych).