Zapraszamy na bezpłatną Konferencję on-line „Geomatyka Górnicza – rola geoinformatyki w cyfrowej transformacji górniczej danych przestrzennych”.

Konferencja odbędzie się 24 i 25 lutego 2021 roku w formule on-line w godzinach o 10:00 do 13:30. Transmisje z konferencji można będzie śledzić na stronach internetowych www.jsw.pl oraz www.jswits.pl.
Webinarium organizowane przez Komisję Geomatyki Górniczej PTIP z siedzibą na WGGiIŚ AGH, JSW SA, JSW ITSystems oraz JSW Szkolenia i Górnictwo Spółka z o.o.

Konferencja została podzielona na 4 sesje tematyczne: geologia, górnictwo, informatyka i geodezja. Podczas pierwszego dnia konferencji poruszone zostaną zagadnienia związane z zarządzaniem jakością oraz planowaniem i harmonogramowaniem produkcji węgla koksowego w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Będzie można się zapoznać z problemami modelowania złóż węgla w oprogramowaniu MINESCAPE oraz harmonogramowaniem produkcji górniczej w oprogramowaniu Deswik. Drugiego dnia konferencji przedstawione zostaną rozwiązania geoinformatyczne wspomagające zarządzanie informacją przestrzenną w zakresie przetwarzania dużej ilości danych oraz referaty opisujące możliwości wykorzystania m.in. skanerów laserowych w górnictwie.

Szczegółowy program konferencji znajduje się w pliku
https://www.jsw.pl/fileadmin/user_files/aktualnosci/2021/02-luty/20210217-konferencja-geomatyka/Program_konferencji_Geomatyka_G%C3%B3rnicza_2021.pdf 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny nie wymaga rejestracji a link do przyłączenia się do transmisji zostanie opublikowany na stronie https://www.jsw.pl/media/wydarzenia/artykul/cyfrowa-transformacja-gornictwa.
Aktualizacja: dr inż. Zbigniew Kowalewski
Administracja: mgr inż. Janusz Dziedzic, mgr inż. Grzegorz Liana

Deklaracja dostępności