Akademia AGH Junior - Bezzałogowe statki latające

W dniu 1 czerwca 2019 r. na Naszym Wydziale odbyły się ostatnie w obecnym roku akademickim zajęcia z projektu AGH Junior. Były to zajęcia dla dzieci w grupie wiekowej 4-6 klasa szkoły podstawowej. Odlotowy program pt. „Bezzałogowe statki latające – drony” poprowadzony został przez zespół składający się z dra inż. Pawła Ćwiąkały, dr inż. Edyty Puniach i mgra inż. Michała Nędzki. Panowie zaprezentowali dzieciom szczegóły związane z budową i zasadami obsługi dronów oraz zabrali je w bezzałogową podróż nad budynkami AGH. Pani Edyta natomiast zabrała dzieci w świat komputerowego planowania lotów oraz tworzenia ortofotomapy na podstawie zdjęć pozyskanych z lotu dronem. Zajęcia zostały odebrane przez dzieci bardzo dobrze, o czym świadczą wystawione wspaniałe oceny :-) Dziękujemy bardzo wspaniałym Prowadzącym, zarówno zajęcia w Dzień Dziecka, jak i za wcześniejsze w październiku i w lutym. Mamy nadzieję, ze młodzi studenci będą pamiętali przygodę z AGH kiedy nastąpi czas wyboru drogi na studia :-)