Szczegółowa procedura KROK PO KROKU wydawania duplikatów Elektronicznej Legitymacji Studenckiej oparta jest na ZARZĄDZENIU NR 25/2015 Rektora AGH w sprawie korzystania w AGH z Systemu Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Zgłoszenie i złożenie wniosku:
- Student zobowiązany jest do niezwłocznego zawiadomienia Dziekanatu swojego Wydziału lub Sekretariatu Szkoły o utracie ELS (kradzież, zgubienie);
- Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie wniosku o wydanie duplikatu ELS na odpowiednim druku (pobierz druk wniosku);
- Informacja  ta publikowana jest przez okres 21 dni od daty poinformowania CKE o tym fakcie przez Dziekanat.

Opłata:
Odpłatność wnoszona przez studenta za wydanie duplikatu ELS wynosi 25,50 zł (w przypadku zmiany nazwiska czy adresu jest to kwota 17,00). Student wnosi tę opłatę na konto Wydziału:

Bank Polska Kasa Opieki S.A.
Oddział w Krakowie

Zdjęcie:
W przypadku składania wniosku o wydanie duplikatu karty ELS nie trzeba ponownie dostarczać zdjęcia.

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o duplikat legitymacji:
- dokładnie wypełniony wniosek,
- potwierdzenie przelewu za legitymację,
- skan ogłoszenia o zagubieniu legitymacji lub zaświadczenie z  policji o skradzionym dokumencie (w przypadku zmiany nazwiska czy adresu - odpowiednie zaświadczenie z urzędu potwierdzające zmianę).

Odbiór duplikatu ELS:

Odbioru duplikatu dokonuje student w Dziekanacie swojego Wydziału w terminie ustalonym z Dziekanatem (Dziekanat mailowo informuje studenta o możliwości odbioru legitymacji).

Inne przydatne informacje:
KKM (Krakowska Karta Miejska) – na złożonym wniosku o wydanie duplikatu student może wyrazić zgodę na aktywację KKM na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. W takim przypadku, odbierając duplikat ELS KKM jest aktywna i można bezpośrednio kupować bilety okresowe MPK w biletomacie.