Geomatics and Environmental Engineering

Strona internetowa Kwaralnika: http://www.GaEE.agh.edu.pl/
DOI: http://dx.doi.org/10.7494/geom
Wersją pierwotną czasopisma jest wersja papierowa.

Zgodnie z komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 18-go grudnia 2015 roku w sprawie wykazu czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznawanych za publikacje w tych czasopismach Kwartalnik "Geomatics and Environmental Engineering" otrzymał 11 punktów.

Kwartalnik "Geomatics and Environmental Enginneering", ukazujący się od 2007 roku, jest naturalną kontynuacją ukazujących się w latach 1993 - 2006 półroczników "Geodezja" oraz "Inżynieria Środowiska". Z ich połączenia powstał kwartalnik, w którym publikowane są w języku angielskim oryginalne prace dotyczące zagadnień geomatyki, obejmującej szeroko rozumianą geodezję i kartografię oraz problematykę kształtowania i ochrony środowiska z wykorzystaniem metod inżynieryjno-technicznych i geodezyjnych. W szczególności obejmują one takie zagadnienia jak: pomiary szczegółowe, osnowy geodezyjne, geodezja wyższa i satelitarna, systemy pozycjonowania, geodezja inżynieryjno-przemysłowa, gospodarka nieruchomościami, systemy informacji przestrzennej, teledetekcja i fotogrametria, kataster, szacowanie nieruchomości, zagadnienia prawne w geodezji, geodezja górnicza, ochrona terenów górniczych, miejscowe planowanie przestrzenne, atestacja przyrządów pomiarowych, monitoring środowiska, profilaktyka ochrony środowiska, kształtowanie środowiska oraz rekonstrukcja i waloryzacja środowiska.

Komitet Redakcyjny Kwartalnika "Geomatics and Environmental Engineering"
Redaktor naczelny: dr hab. inż. Piotr Parzych, prof. n. AGH
Redaktor statystyczny: dr hab. inż. Anna Barańska
Redaktor językowy: dr Norman L. Butler