Ranking Perspektywy 2020

W tegorocznym, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, Rankingu Szkół Wyższych oceniono ponad 70 kierunków studiów, w tym 22 najpopularniejsze kierunki studiów technicznych.

Zasady rankingu, w tym kryteria i ich wagi, zostały zmienione w stosunku do obowiązujących w ubiegłym roku (więcej na ten temat). Geodezja i Kartografia oraz Inżynieria Środowiska oceniane były przy użyciu 12 kryteriów.

Geodezja i Kartografia zajęła I-sze miejsce w kategorii "Publikacje". Oznacza to, że Pracownicy deklarujący dyscyplinę Inżynieria Lądowa i Transport opublikowali największą liczbę publikacji uwzględnionych w bazie Scopus w latach 2015-2019 w porównaniu do Pracowników pozostałych ocenianych Uczelni.

Inżynieria Środowiska była z kolei najlepsza w kategorii "Jakość przyjętych na studia". Jest to wskaźnik mierzony wynikami egzaminów maturalnych Osób, które w październiku 2019 podjęły studia na I roku studiów stacjonarnych na ocenianym kierunku studiów.

Pełen ranking kierunków dostępny jest na stronie www.ranking.perspektywy.pl .