Studenci WGGiIŚ nagrodzeni za wystąpienia konferencyjne online

Tegoroczna edycja 16. Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców "Współczesne problemy związane z wykorzystywaniem zasobów naturalnych" (International Forum-Contest of Young Researchers – Topical Issues of Rational Use of Natural Resources) odbyła się on-line. W dniach 17-19 czerwca 2020 około tysiąc studentów i młodych naukowców z całego świata wzięło udział w wydarzeniu organizowanym przez Saint-Petersburg Mining University. Podobnie jak w latach ubiegłych Nasz Wydział reprezentowali członkowie Koła Naukowego Geodetów Dahlta biorący udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego projekcie "Najlepsi z Najlepszych 4.0!", a także Doktorantka – Pani mgr inż. Agnieszka Ochałek. Wygłosiła Ona prezentację pt. "Preservation of underground Cultural Heritage with integration of modern and classical survey methods".

Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwa referaty przygotowane przez Reprezentantów WGGiIŚ AGH:
Daniel Janos - "Visualization of data obtained from UAV in a First-Person Perspective in unity game engine"
Justyna Ruchała i Jakub Broda - "From the integration of measuring techniques to the model in HBIM technology – the state-of-the-art approach to the documentation of cultural heritage objects"

Wyniki swoich badań zaprezentowali również Dajana Mielczarek i Gabriela Maniak w referacie pt."The optimization of collecting and processing Kite Aerial Photography imagery with modern photogrammetry techniques in order to document archaeological site" oraz Anna Lisowska wygłaszająca referat pt. "Application of free of charge geospatial data for monitoring of looting at archeological sites".

Studenckie referaty zostały przygotowane pod okiem opiekunów naukowych projektu NzN 4.0! - dr inż. Edyty Puniach oraz dra hab. inż. Pawła Ćwiąkały.