Doktorantka WGGiIŚ nagrodzona przez Ministerstwo Rozwoju

Miło nam poinformować, że Laureatką Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji w edycji 2019, za pracę magisterską pt.: Geodezyjny i diagnostyczny monitoring geometrii kolejowego toru bezstykowego została Pani mgr inż. Katarzyna Dybeł. Opiekunem pracy był dr inż. Arkadiusz Kampczyk z Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa. Laureatka jest Absolwentką kierunku Geodezja i Kartografia, specjalności Geodezja Inżynieryjno-Przemysłowa i kontynuuje studia w Szkole Doktorskiej AGH.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 19 czerwca 2020 roku. W uroczystości, która obyła się online, uczestniczyli Pan Wiceminister Robert Nowicki oraz Główny Geodeta Kraju - Pan dr hab. inż. Waldemar Izdebski.

Do konkursu kwalifikowane były tylko te prace dyplomowe, których zgłoszenie zostało wcześniej poparte przez rektora, senat lub inne uprawnione do tego organy uczelni.

Celem pracy było stwierdzenie możliwości wzajemnej integracji geodezyjnego i diagnostycznego monitoringu toru bezstykowego, zapewniającego prowadzenie skutecznej obserwacji dla zachowania bezpieczeństwa obiektu budowlanego i komfortu jazdy taboru. Praca obejmuje swoją tematyką budownictwo komunikacyjne ze szczególnym uwzględnieniem dróg kolejowych i inżynierii ruchu kolejowego oraz geoinformację. Interdyscyplinarne badania zawarte w pracy dotyczyły wybranych aspektów problematyki nauk zawartych w dyscyplinie inżynierii lądowej i transportu.

Gratulujemy!