Rekrutacja na Studia

Drogi Kandydacie,

Nasz Wydział oferuje kształcenie na kierunkach: I. Geodezja i Kartografia, II. Inżynieria Środowiska oraz III. Geoinformacja (od roku akademickiego 2018/2019), obejmujące studia inżynierskie pierwszego stopnia, studia magisterskie drugiego stopnia i studia doktoranckie trzeciego stopnia.
Zajęcia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym (dzienne), jak i niestacjonarnym (zaoczne z wyjątkiem studiów III stopnia). W planach studiów wszystkich oferowanych kierunków kształcenia, oprócz przedmiotów tradycyjnych, znajdują się przedmioty ujmujące najnowocześniejsze techniki i technologie prowadzenia pomiarów, obliczeń, analiz, interpretacji branżowych, komputerowej interpretacji obrazów i graficznej prezentacji rozwiązań inżynierskich. Szeroko traktowana jest technika satelitarna pozwalająca na wykorzystanie technologii GPS w pomiarach geodezyjnych oraz pozyskiwanie informacji o terenie i środowisku naturalnym z poziomu lotniczego i satelitarnego.

W przypadku kierunku Inżynieria Środowiska specyfika kształcenia na naszym wydziale wynika z kompleksowego potraktowania problemów środowiskowych oraz umożliwia zapoznanie się z metodami oceny zagrożeń i ochrony wszystkich komponentów środowiska. Wydział dysponuje dobrze wyposażonymi, licznymi specjalistycznymi laboratoriami i pracowniami komputerowymi do prowadzenia zajęć z kierunku Geodezja i Kartografia oraz Inżynieria Środowiska. W instrumentarium geodezyjnym znajdują się urządzenia pomiarowe produkowane przez firmy o renomie światowej takie jak: tachimetry elektroniczne, niwelatory kodowe, odbiorniki satelitarne, wykrywacze elektromagnetyczne, a także unikalne przyrządy typu: giroteodolit, georadar, kamera termowizyjna. Istnieje również możliwość korzystania z Uczelnianego Centrum Informatycznego. Zapraszamy wszystkich Maturzystów, do skorzystania z naszej oferty kształcenia dla studiów I stopnia, a absolwentów studiów I stopnia kierunków Geodezja i Kartografia oraz Inżynieria Środowiska do podjęcia studiów na II stopniu kształcenia w ramach poszczególnych kierunków. Spotkacie się u nas z życzliwością nauczycieli akademickich, a po ukończeniu studiów nie będziecie mieli kłopotów ze znalezieniem pracy.

Zapraszamy do zapoznanie się z naszą ulotką informacyjną!

Wydział oferuje następujące kierunki kształcenia:

Na studiach I stopnia:
- Geodezja i Kartografia,
- Geoinformacja (od roku akademickiego 2018/2019)

- Inżynieria Środowiska.

Na studiach II stopnia w zakresie geodezji i kartografii:
- Geodezja inżynieryjno-przemysłowa,
- Geoinformacja i geodezja górnicza,
- Geoinformatyka, fotogrametria i teledetekcja,
- Gospodarka nieruchomościami i kataster,
- Geomatyka.

Na studiach II stopnia w zakresie inżynierii środowiska:
Inżynieria Komunalna,
Inżynieria Wodna,
Systemy Informacji o Środowisku,
- Gospodarka Niskoemisyjna (nowa specjalność).

Na studiach III stopnia w dyscyplinach:
- Geodezja i Kartografia,
- Inżynieria Środowiska.