Geodezja Inżynieryjno-Przemysłowa

GIPDrogi Kandydacie,

Studia w ramach tej specjalności przygotowują do prowadzenia prac związanych z geodezyjną obsługą różnorodnych inwestycji na każdym etapie ich realizacji. Studenci uczą się wykonywania map do celów projektowych, projektowania osnów szczegółowych i realizacyjnych, geodezyjnego opracowania projektów inwestycji, tyczenia obiektów z wykorzystaniem adekwatnych metod, wraz z ich analizą dokładnościową. Program studiów obejmuje także pomiary inwentaryzacyjne wszelkiego typu obiektów budowlanych dla potrzeb oceny ich parametrów geometrycznych, monitorowanie przemieszczeń obiektów i ich otoczenia z wykorzystaniem zaawansowanych systemów pomiarowych.

Możliwości znalezienia pracy po ukończeniu specjalności:
Absolwenci specjalności Geodezja Inżynieryjno-Przemysłowa znajdują zatrudnienie w dużych przedsiębiorstwach geodezyjnych, własnych firmach rodzinnych, urzędach administracji państwowej i samorządowej. Mogą podejmować pracę w różnych przedsiębiorstwach budowlanych, hutach, stoczniach, kopalniach odkrywkowych. Są dobrze przygotowani do zdobycia uprawnień geodezyjnych, szczególnie w zakresie „geodezyjnej obsługi inwestycji”, które pozwalają na samodzielne prowadzenie wszelkiego typu prac geodezyjnych związanych z projektowaniem, budową i eksploatacją wszystkich budowli inżynierskich i obiektów przemysłowych.

Pełny opis kompetencji studenta GIP znajdziesz w pliku pdf

Program studiów na specjalności GIP znajduje się w Syllabusie AGH

Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu rekrutacji dostępne są na stronie E-REKRUTACJA .

Redakcja: dr inż. Agnieszka Bieda