Wprowadzenie głosowania przez pełnomocnika

Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej dr hab. inż. Witold Machowski informuje, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną i zalecenie kwarantanny domowej dla niektórych wyborców wprowadzona została alternatywna forma głosowania - głosowanie przez pełnomocnika.

Osoba uprawniona do głosowania przesyła skan pisemnego upoważnienia (konieczne dane upoważnionego i upoważniającego) na adres przewodniczącego OKW GGiIŚ: dr inż. Antoni Rzonca, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wskazane jest (ale nie bezwzględnie wymagane) aby upoważniona osoba była z grona wyborców z danego okręgu. Na tej podstawie, na polecenie przewodniczącego OKW, komisja wyorcza wydaje upoważnionemu pełnomocnikowi kartę do głosowania i umożliwia mu oddanie głosu. Na liście wyborców fakt oddania głosu przez pełnomocnika jest odnotowany stosowną adnotacją. Wydruk skanu upoważnienia zostaje włączony do dokumentacji wyborczej.

Formuła głosowania przez pełnomocnika wprowadzona została ze względu na zagrożenie epidemiczne, ale stosuje się ona również do innych przypadków, np. pobytu zagranicznego (co też może być związane z kwarantanną).

Uwaga: Na chwilę obecną ta formuła ma zastosowanie do aktualnie przeprowadzanych głosowań.


Aktualizacja: dr inż. Zbigniew Kowalewski
Administracja: mgr inż. Janusz Dziedzic, mgr inż. Grzegorz Liana

Deklaracja dostępności